Lazerle ben aldırma

20 Temmuz 2013 Cumartesi

BEN ALDIRMA TEHLİKELİ MİDİR?

BEN ALDIRMA TEHLİKELİ MİDİR?
Hemen hemen her insanın vücudunun belli bir bölgesinde ben vardır. Ben kimi insanların görünür bölgelerinde, yani yüz bölgesinde, boyun bölgesinde kollarında vs. olduğu zaman, hele ki boyut olarak büyük olduğu zaman rahatsız edici olabilmektedir. Bu durum, birçok insan için gerçek anlamda rahatsızlık verici bir durumdur. Doğuştan gelen bir özellik olsa da ve bazı insanlar benleriyle yaşamaktan mutluluk duysa da kimi insanlar boyutları büyükçe olan ve estetik açıdan hoş durmadıklarını düşündükleri benlerinden kurtulmak için çözüm arayışlarına girerler.
       Ben gerçekten kimi insanlarda çok hoş çok estetik bir biçimde durabilir. Bu sanki vücudun belli bir bölümüne yerleştirilmiş şık bir takı gibidir. İyi huylu tümör olarak da lanse edilen benler, melanositlerin birleşmesi ile meydana gelmektedir. Renk olarak ağırlıklı olarak siyah ve kahverengi olsa da kırmızı renkli benlere de rast gelmek olasıdır. İnsanlar, genelde ben aldırma tehlikeli midir şeklinde sorular sorarak endişelenmektedir. Boyut olarak her insanda farklı olan benler, başarılı bir operasyon ile alınabilir. Ben tedavisi tehlikeli midir sorusu sürekli muallakta kalınan sorular arasındadır.

        Tıp alanında ben konusunda önemli gelişmeler söz konusudur. İleride deri kanserine kadar sizi götürebilecek oluşumlarda bu benlerin rolü büyüktür. Bu anlamda mümkün olduğunca benlerin vücuttan erken bir dönemde atılması şarttır. Doğum sonrası ya da doğuştan meydana gelen ben oluşumlarını yok etmek için lazer tedavileri ideal çözümler olarak karşımızda durur. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder